Atatürk'ün coğrafya alanında yaptığı çalışmalar nelerdir?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 4 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Atatürk'ün coğrafya alanında yaptığı çalışmalar nelerdir? konusu Atatürk'ün coğrafya alanında yaptığı çalışmalar nelerdirrr..!?

Atatürk döneminde, Sosyal Bilimler alanında yapılan çalışmalar arasında Tük Tarih Kurumu ve Türk Dil Kurumu, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'nin kurulmasının önemli büyüktür.
    1931 yılında kurulan Türk Tarih Kurumu(TTK)'nun en önemli amacı; Türk Tarihini araştırmak, bilimsel araştırmalar yapmaktır. Türk Tarih Kurumu, yaptığı çalışmaları Belleten dergisinde yayınlamaktadır.
    1932 yılında kurulan Türk Dil Kurumu(TDK)'nın en önemli amacı; Türk Dilini incelemek, yabancı kelimelerden arındırmak ve Türk Dilini geliştirmektir.

2. Eylül

Eylül Site Yetkilisi Editör

Atatürk döneminde, Sosyal Bilimler alanında yapılan çalışmalar arasında Tük Tarih Kurumu ve Türk Dil Kurumu, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'nin kurulmasının önemli büyüktür.
    1931 yılında kurulan Türk Tarih Kurumu(TTK)'nun en önemli amacı; Türk Tarihini araştırmak, bilimsel araştırmalar yapmaktır. Türk Tarih Kurumu, yaptığı çalışmaları Belleten dergisinde yayınlamaktadır.
    1932 yılında kurulan Türk Dil Kurumu(TDK)'nın en önemli amacı; Türk Dilini incelemek, yabancı kelimelerden arındırmak ve Türk Dilini geliştirmektir.

3. bilgi yeterli değil bnce daha fazla yazabilirdiniz

4. Bencede daha fazla olabilirdi

5. aynen ödevimi yapamam bu bilgiyle

6. ögrenci umduğunu değil bulduğunu yazar:)

7. ödevimi yaptım teşekkürler

8. fazla olmaması daha iyi çabuk bitio

9. bence bu bilgi çok yetersiz acil alan ödevimi arkadaşım ile yapamıyorz bu bilginin artırılmasını istıyoruz

10. arkadaşlara katılıyorum bu bilgiyle ödev yapamayız...

11. Çok güzel vede çok doğru.. :D

12. arkadaşlara katılıyorum yeterli değil

13. bencede sonuçta coğrafya ile ilgili bilgi istedik ve bence bu bilginin coğrafya ile alakası yok
    bide misafir umduğunu değil bulduğunu yer bikere
    bilgi doğru olsa yazcaz ama doğru bile değil
    çünkü bunlar sadece tarih ve dil ile alakalı

14. Evet daha çok olabilirdi çünkü diğier sitelere girsem bir sürü bulurum onun için diğer girenleri memnun etmek istiyorsanız geniş çaplı bir araştırma yapmalısınız.

15. yha çok kısa bu neresini yazıyım ben :(

16. 1931 yılında kurulan Türk Tarih Kurumu(TTK)'nun en önemli amacı; Türk Tarihini araştırmak, bilimsel araştırmalar yapmaktır Türk Tarih Kurumu, yaptığı çalışmaları Belleten dergisinde yayınlamaktadır
    1932 yılında kurulan Türk Dil Kurumu(TDK)'nın en önemli amacı; Türk Dilini incelemek, yabancı kelimelerden arındırmak ve Türk Dilini geliştirmektir

17. bence cok yetersiz daha fazla olabilirdi aynen size katılıyorum

18. Bu bilgi çoook yetersiz bilginin arttırılması gerek bu bilgi bana yetmez öğretmen kızar :(

19. sadece corafya olmasa iyi olurdu

20. Yeterli bilgi olmasda işimi görür

Bu Sayfayı Paylaş