Atatürk kurtuluş şavaşında karşılaştığı zorluklar nelerdir?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 17 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Atatürk kurtuluş şavaşında karşılaştığı zorluklar nelerdir? konusu Atatürkün kurtuluş şavaşında karşılaştığı zorluklar nelerdir?
    çççççççççççooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkk gggggggggggggggggggggggggggggggggüzel

siteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Kurtuluş Savaşı yılarında ülke işgal altındaydı ve savaş fedakarlıkla yürüyordu, kurtarılmayı bekleyen vatan için mevcut olan son derece kısıtlı imkanlarla yaşam ve savaş içiçe sürdürülüyordu.

Bu sırada, İstanbul Hükümeti boş durmuyor; Milli Mücadele'yi engellemek daha doğrusu ortadan kaldırmak için her yola başvuruyordu. Bu amaçla başta Mustafa Kemal olmak üzere Milli Mücadele'ye katılanları idama mahkum etti. Bu sırada düşman işgali olanca hızıyla devam ediyor, Anadolu'da çıkan iç isyanlar düşmanla göğüs göğüse çarpışan mahalli kuvvetler ve gönüllülerin işini daha da zorlaştırıyordu.

Tüm zorluklara ve yetersizliklere rağmen Türk Milleti çeşitli cephelerde savaşıyordu.
    İçte ve dışta çok zor mücadeleler inanç ve vatan sevgisiyle verildi, kısaca anlattığım güçlüklerin büyüklüğnü ve çokluğunu düşünürsek, ne kadar büyük iş başarıldığını daha iyi anlarız.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 16 Nisan 2015
  2. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Kurtuluş Savaşı yılarında ülke işgal altındaydı ve savaş fedakarlıkla yürüyordu, kurtarılmayı bekleyen vatan için mevcut olan son derece kısıtlı imkanlarla yaşam ve savaş içiçe sürdürülüyordu.

Bu sırada, İstanbul Hükümeti boş durmuyor; Milli Mücadele'yi engellemek daha doğrusu ortadan kaldırmak için her yola başvuruyordu. Bu amaçla başta Mustafa Kemal olmak üzere Milli Mücadele'ye katılanları idama mahkum etti. Bu sırada düşman işgali olanca hızıyla devam ediyor, Anadolu'da çıkan iç isyanlar düşmanla göğüs göğüse çarpışan mahalli kuvvetler ve gönüllülerin işini daha da zorlaştırıyordu.

Tüm zorluklara ve yetersizliklere rağmen Türk Milleti çeşitli cephelerde savaşıyordu.
    İçte ve dışta çok zor mücadeleler inanç ve vatan sevgisiyle verildi, kısaca anlattığım güçlüklerin büyüklüğnü ve çokluğunu düşünürsek, ne kadar büyük iş başarıldığını daha iyi anlarız.

3. hangi kaynaktan olduğunu yazar mısın yani adını lütfen

4. çççççççççooooooooooooookkkkkkkkkkkk iiiiiiiiiiiiyyyyyyyyyyyyyiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

5. çok da iyi diğil daha doğrusu anlatıcı değil Selen

6. çok güzel olmuş Selen,tebrik ederim.Bu arada diğerleri çok kötü olmuş

7. Benim aradığım şey bu değil.Atatürkün yaşadığı sorunlar,zorluklar.

8. atam canım atam ggggggggggggggggggiiiiiiiiiiiiiiiiiittttttttttttttttttttttttttttttttttttttmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

9. biraz daha gayret göstersen olurnuş selecim

10. bencede çok iyi ödevimde yardım etti

11. Benim aradığım bu değildi.

12. çok güzel bir site çok beğendim çok teşekkürler derslerime çok yardımcı oluyor

13. izmirin işgali mayıs 1919

14. selen süper bir kızsın ayrıcada çok zekisin benim ödevim vardı ve senin yazdıgın şeyle ödevimi tamamladım çok teşşekür ederim

15. Teşekkürler ödevime yardım etti

16. çok güzel olmuş bilmediğim şeyler vardı tebrik ederim :)

17. Saol Yardımcı oldu :D

18. çok iyi bir site çok güzel

19. selen çok güzel yazmıssın :)

20. tam istediğim gibi kısa ve öz

Bu Sayfayı Paylaş