Dünya kültür mirasları ne anlama gelir?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 12 Nisan 2012 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Dünya kültür mirasları ne anlama gelir? konusu Dünya kültür mirasları ne anlama gelmektedir?

Dünya Mirasları, UNESCO ("United Nations Education, Science and Culture" Türkçesi:Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür) tarafından belirlenen kültürel ve doğal varlıkların listesidir. Dünya miraslarının korunması için 175'ten fazla ülke bir antlaşma imzaladı. Bu şekilde dünya miraslarının gelecek nesillere aktarılması planlanıyor.

UNESCO'nun 1972 yılındaki genel konferansında hazırlanan 38 maddelik Dünya Doğal ve Kültürel Mirası Koruma Antlaşması'nı imzalayan 175'ten fazla ülkenin korumayı garanti ettikleri anıt ve sit arasından Dünya Mirası Kriterlerine uygun bulunanlar listede yer alır.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 16 Nisan 2015
  2. Eylül

Eylül Site Yetkilisi Editör

Dünya Mirasları, UNESCO ("United Nations Education, Science and Culture" Türkçesi:Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür) tarafından belirlenen kültürel ve doğal varlıkların listesidir. Dünya miraslarının korunması için 175'ten fazla ülke bir antlaşma imzaladı. Bu şekilde dünya miraslarının gelecek nesillere aktarılması planlanıyor.

UNESCO'nun 1972 yılındaki genel konferansında hazırlanan 38 maddelik Dünya Doğal ve Kültürel Mirası Koruma Antlaşması'nı imzalayan 175'ten fazla ülkenin korumayı garanti ettikleri anıt ve sit arasından Dünya Mirası Kriterlerine uygun bulunanlar listede yer alır
    .

3. çok güzel bir site çoook tskler.çok işime yaradı ;)

4. cevap çok saçma bence bunu kapatın

5. bence sorularınızın cevabını alabileceğiniz bir site

6. bence bu site sorularınızın cevaplarını bulabileceğiniz bir site

7. çok güzel bir site çok işime yaradı saolun....

8. çok güzel bir site istediğinizi bulabilirsiniz

9. çok sağolun:DAMA ÇOK AMA ÇOK

10. teşekkürler çok kısa ve öz ; )

11. :p kısaysasa kısa ne yapabilirim beğenmedim ve yine :p

12. sitteninn sahibii olan kişilere çok tşk ediyorumm

13. çok güzel bir site çok da faydalı

14. Çokkk teşekürler son ödevde bitti

15. Kısa veee öz ödevler bitti

16. çoooooooooook tşk süper ötesisini wallaha :D

17. teşekürleri çok öneml bir ödevime yardım ett

18. teşekkürler çok işime yaradı ayrıca çok kısa ve öz :)

19. çok teşwkkür ederim.ödevim için çok işe yaradı.

20. çok güzel ve kısa ,öz...c ok saqolun:) <3

Bu Sayfayı Paylaş