Demokrasi ile yönetilen ülkeler hangileridir?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda anıl2345 tarafından 27 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Demokrasi ile yönetilen ülkeler hangileridir? konusu demokrası lıe yonetılen ulkeler
    ????????????????? lutfen cewabı soleyın odew icin

2. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Demokrasi ile yönetilen ülkeler: AB'nin 27 üyesi ile Türkiye, İsrail, Monako Prensliği, Hırvatistan, Makedonya

Avrupa Birliği’ne üye 27 ülke bulunmaktadır:

Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, İngiltere, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İtalya, Lüksemburg, Portekiz, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Letonya, Litvanya, Macaristan, Malta, Polonya, Romanya, Slovakya ve Slovenya.

Avrupa Birliği’ne aday statüsünde 3 ülke bulunmaktadır:
    Türkiye, Hırvatistan ve Makedonya.

3. Avrupa Birliğinde Benim bildiğim 3 ülke var ; Türkiye Hırvatistan Makedonya

4. ya lütfen demokrasi nedir?

5. üçüde orada yazıyor zaten

6. tesekkür ederim çok yardimci oldunuz sağ olun ya . ♥

7. Demokrasi ile yönetilen ülkeler: AB'nin 27 üyesi ile Türkiye, İsrail, Monako Prensliği, Hırvatistan, Makedonya

Avrupa Birliği’ne üye 27 ülke bulunmaktadır:

Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, İngiltere, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İtalya, Lüksemburg, Portekiz, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Letonya, Litvanya, Macaristan, Malta, Polonya, Romanya, Slovakya ve Slovenya.

Avrupa Birliği’ne aday statüsünde 3 ülke bulunmaktadır:
    Türkiye, Hırvatistan ve Makedonya.

8. çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim

9. sağolun gençler ben mustafa ak biber

10. Demokrasi seçim sisteminin olduğu, insan haklarının anayasa ile güvence altına alındığı, hukukun üstünlüğü prensibinin benimsendiği çoğulculuk esasına dayanan yönetim anlayışıdır.

11. çok güzel bir sayfa yardımlarınız için teşekkürler.....

12. çok iyi sağolun

13. çok karışık türkiye 2 defa yazıyor

14. teşekkür ederim inşallah öğretmenimizde beğenir :)

15. çok sağolunn performans ödevim için cok yardımcı oldunuz...

16. Demokrasi nedir;

Demokrasi seçimin olduğu bir ülkedir, halkın seçme ve seçilme hakkı vardır ve oyları tercihen ülkeyi idare etmesi için 5 yılda bir Başbakan ve kabinesi seçilmektedir.

Demokrasi ile yönetilen ülkeler;

Türkiye Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, İngiltere, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İtalya, Lüksemburg, Portekiz, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Letonya, Litvanya, Macaristan, Malta, Polonya, Romanya, Slovakya ve Slovenya.

17. demokrasi:Halkın egemenliği temeline dayanan yönetim biçimidir. Ve ya başka bir deyişle halkın kendi kendini yönetmesine denir.

18. demokrasisi olan ülkeler lütfen yardım edin yaa!!!!!

19. saqalun çok yardımcı oldunuz

20. sağolun çok yardımcı oldunuz.

Bu Sayfayı Paylaş