Hicri ve miladi takvimdeki 1 yıllık süresi belirlenirken esas alınan olay nedir ?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 26 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Hicri ve miladi takvimdeki 1 yıllık süresi belirlenirken esas alınan olay nedir ? konusu hicri ve miladi takvimdeki 1 yıllık süresi belirlenirken esas alınan olay nedir ?

Hicri Takvimin Bir Yıllık Süresi Belirlenirken Esas Alınan Olay :
    • Ayın dünya çevresinde dolanımı

Miladi Takvimin Bir Yıllık Süresi Belirlenirken Esas Alınan Olay :
    • Dünyanın güneş etrafında dönmesi

Hicri Takvim AY yılını, Miladi Takvim GÜNES yılını esas alır. Bu yüzden ikisi arasında 11 gün fark vardır.
    Baslangıç tarihleri farklıdır. Hicri Takvimde baslangıç tarihi Hazreti Muhammedin Mekkeden Medineye hicret ettiği tarih olan 622 yılıdır. Miladi Takvimde ise baslangıç Hz. İsanın doğum tarihi 0 yılıdır.

Hicri ve Miladi takvimin 1 Yıllık Süresi Kaçtır?

Hicri takvim, 1 yılı 354 ya da 355 gün olan ve 12 kameri aydan oluşan bir takvimdir.

MİLADÎ TAKVİM
    Hz. İsa’nın doğumunu tarih başlangıcı ve dünyanın güneş etrafındaki dönüş süresi olan 365 gün 6 saatlik zamanı yıl olarak kabul eden takvim.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Nisan 2015
  2. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Hicri Takvimin Bir Yıllık Süresi Belirlenirken Esas Alınan Olay :

• Ayın dünya çevresinde dolanımı

Miladi Takvimin Bir Yıllık Süresi Belirlenirken Esas Alınan Olay :

• Dünyanın güneş etrafında dönmesi

Hicri Takvim AY yılını, Miladi Takvim GÜNES yılını esas alır. Bu yüzden ikisi arasında 11 gün fark vardır.
    Baslangıç tarihleri farklıdır. Hicri Takvimde baslangıç tarihi Hazreti Muhammedin Mekkeden Medineye hicret ettiği tarih olan 622 yılıdır. Miladi Takvimde ise baslangıç Hz. İsanın doğum tarihi 0 yılıdır.

Hicri ve Miladi takvimin 1 Yıllık Süresi Kaçtır?

Hicri takvim, 1 yılı 354 ya da 355 gün olan ve 12 kameri aydan oluşan bir takvimdir.

MİLADÎ TAKVİM

Hz. İsa’nın doğumunu tarih başlangıcı ve dünyanın güneş etrafındaki dönüş süresi olan 365 gün 6 saatlik zamanı yıl olarak kabul eden takvim.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Şubat 2014
  3. Hicri Takvim AY yılını, Miladi Takvim GÜNES yılını esas alır Bu yüzden ikisi arasında 11 gün fark vardır
    Baslangıç tarihleri farklıdır Hicri Takvimde baslangıç tarihi Hazreti Muhammedin Mekkeden Medineye hicret ettiği tarih olan 622 yılıdır Miladi Takvimde ise baslangıç Hz İsanın doğum tarihi 0 yılıdır bu dur hacıııı :))

4. selam bn 4.sınıf sos. blgler öğretmeni ali
    bir yılda 52hafta vardır die yazın

5. Hicri Takvim AY yılını, Miladi Takvim GÜNES yılını esas alır Bu yüzden ikisi arasında 11 gün fark vardır.
    Baslangıç tarihleri farklıdır Hicri Takvimde baslangıç tarihi Hazreti Muhammedin Mekkeden Medineye hicret ettiği tarih olan 622 yılıdırMiladi Takvimde ise baslangıç Hz İsanın doğum tarihi 0 yılıdır... BY YUNUS EMRE ERDEMİR...:)

6. doğru cevap nee lütfen söyleyin doğru olsun

7. grçk ne oretmen kzr odev ypcm yhaaaa

8. ALLA HALLAH hiçbişi doru düzgün dil artık ödevyapmak istemiyorum...

9. bunu acele söyleyin çünkü ödevim VAR - ACELE-

10. 662 dir anlamayan kalmasın hem tmm :)

11. arkadaşlar ben sadece miladi takvimi bulamadım lütfen biliyorsanız söyleyin nolur nolur nolur

12. miladi takvimin ki

HZ isa nın doğum tarihi başlangıcıdır

13. hicri takvim mi önemli miladi takvim mi :) <3

14. 365 gün 6 saattir.(miladi)

15. doğru düzgün bir yıllık süresini yazın hicri ve miladi takvimin. siz başlangıc noktası nedir sorusunu cevaplıyorsunuz.ben 4-B Öğretmeni Ahmet Öğretmen.

16. yarın bunu okula göyürmeliyim

17. 622 yıllında olmuştur tmm

18. merhaba ben karaaslan cumhuriyet i.ö.o. dan 4. sınıf sos. bilgi. öğrtmni cevap:hz. isanın doğum yılı 0 =) iyi dersler ('_')
    ()_()

19. başlıkın davamı olay --lütfen cevap verin

20. arkadaşlar bende tek hicri takvimni bulamadım

Bu Sayfayı Paylaş