Işık ve Ses Kirliliğine Neden Olan Etkenler Nedir?

'Seviyeli-Ciddi Konular' forumunda Eylül tarafından 15 Aralık 2011 tarihinde açılan konu

1. Eylül

Eylül Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Işık ve Ses Kirliliğine Neden Olan Etkenler Nedir? konusu Işık ve Ses Kirliliğine Neden Olan Etkenler Nelerdir?

Gereğinden fazla ve yerinde kullanılmayan aydınlatma ışık kirliliğine neden olur. Fazla aydınlatma, oto farlarındaki uzun far yakma ışık kirliliğidir.

Ses kirliliği: Apartman, toplu taşıma araçları, sokaklar, işyerleri, ve sınıf ortak kullanım alanlarıdır. Bu yaşam alanlarını kullanan insanlar, birbirlerine karşı sorumludurlar. Böyle toplu mekanda yaşayan insanların, gürültü ve rahatsız edici davranışlarda bulunması doğru değildir. Gelişen teknoloji ve kalabalık şehirler, ses kirliliğinin artmasına neden olmuştur. Ses kirliliği; stres, ülser, yüksek kan basıncına neden olabilmektedir, îşte ruh ve beden sağlığımızı tehdit eden bu etkiye ses kirliliği denir.

2. Çok güzel ve kısa çok teşekkür ederim.Elinize kolunuza sağlık .çok yazmam gerekmiyecek.:) :)

3. arkadaşlar size çok teşekkür ederim:D

4. çok teşşekür ederim odevde yardımcı oldu

5. çok salun hem bilgi edindim hem de ödevimde çok yardımcı oldu

6. sağolun artık bu konudada bilgi edindim

7. çokta güzel oldu be ödevime yardımcı oldu.

8. Eyw.cok saol abicim saol eline sağlk az ve öz oldu. !!

9. çok işime yaradı teşekkürler ödevim vardı zaten:)

10. çok sağolun kısa yazacam

11. ben sizden bir kere ışık ve sesin etkenlerini değil ışık ve sesin oluştuğu yerleri istemiştim ama neyse.bundan da bilgi edindim sağolun yine de.

12. sağolun ellerinize sağlık

13. çok sağolunda ışık kirliliği biraz kısa olmuş

14. çok güzel ama ısık kırliligine ayrı sese ayrı yazsaymıs daha ıyıymıs ama yınede ikisini bir araya getirip bukadar kısa yazdıkları ıçın cok teşşekkur edıyorum

15. çooooooooooook teşekkürler

16. çok güzel olmuşmuş tşk :)

17. Gzl olmus ogre y men sinavda sorucam dedi bunu yazsam super olr

Bu Sayfayı Paylaş