Kimyasal sindirim ve fiziksel sindirim hangi organlarda gerçekleşir?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 3 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Kimyasal sindirim ve fiziksel sindirim hangi organlarda gerçekleşir? konusu Kimyasal sindirim hangi organlarda , fiziksel sindirim hangi organlarda gerçekleşir *

2. Eylül

Eylül Site Yetkilisi Editör

a) Mekanik (Fiziksel) Sindirim :
    Besinlerin salgı (enzim) kullanılmadan (fiziksel olarak) çiğneme ve kas hareketleriyle küçük parçalara ayrılmasına (kana veya hücrelere geçebilecek hale getirilmesine) mekanik (fiziksel) sindirim denir.

Bütün besinlerin mekanik sindirimi ağızda başlar. Besinlerin mekanik sindirimi ağızda dişler sayesinde çiğneme olayı ile midede ise kaslar sayesinde kasılma olayı ile gerçekleştirilir.

b) Kimyasal Sindirim :
    Besinlerin su ve salgı (enzim) kullanılarak küçük parçalara ayrılmasına (kana veya hücrelere geçebilecek hale getirilmesine) kimyasal sindirim denir.

Kimyasal sindirim ağızda, midede ve ince bağırsakta gerçekleşir.

3. a) Mekanik (Fiziksel) Sindirim :
    Besinlerin salgı (enzim) kullanılmadan (fiziksel olarak) çiğneme ve kas hareketleriyle küçük parçalara ayrılmasına (kana veya hücrelere geçebilecek hale getirilmesine) mekanik (fiziksel) sindirim denir

Bütün besinlerin mekanik sindirimi ağızda başlar

4. merhaba besinler enzim de gerçekleşir

5. mekanik sindirim ağızda diişler yardımıyla besinlerin parçalanması midede isekasılma hareketleriyle bulamaç haline gelir

6. fiziksel sindirim nerede gerçekleşir

7. Arkadaşlar kimyasal sindirim ağızda enzimmler sayesinde başlar

8. fiziksel sindim hangi organlarda gerçekleşir

9. kimyasal sindirim ağızda başlar mide ve ince bağırsakda devam eder :) kolay gelsin arkadaşlar :)

10. ya fen ve teknoloji çalışma kitabının cevaplarını nerden bulabilirim :(

11. fiziksel ve kimyasal sindirm hangi organlarda geçekleşir bilenler bana yardım edebilir mii ???

12. mekanik sindirim ( fiziksel sindirim) ağız mide ince bağırsak( ince bağırsakta safra salgısı ile yağlar parçalanır)

kimyasal sindirim ise ağız mide inca bağırsak (pankreas öz suyu sayesinde) ßaşarılar ;) ßß

13. mandalinanın kimyasal sindirimi nere
    de başlar

14. Off buu ne bitmezz bulunmaz bi odevmiş arkadaşş :((

15. Mekanik sindirim ile kimyasal sindirimin farkı nedir??

16. kimyasal sindirim ağız mide ve ince bağırsakta gerçeklesir.....

17. fiziksel hangi organlarda gerçekleşir?

18. Sagolun tesekkurler
    Ellerinize saglik
    Sizin sayenizde odevimi yaptim:) :). :). :). :). :).

19. meb yayınlarından girrsin

20. hangi organlarda enzimler sindirime katılır? enzimlerin sindirimdeki etkisi nedir?

Bu Sayfayı Paylaş