Maraşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Afyonkarahisar

'Afyonkarahisar Tanıtımı' forumunda SeLeN tarafından 1 Mart 2012 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Maraşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Afyonkarahisar konusu Maraşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Hakkında - Maraşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Tanıtım - Maraşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Resimleri - Maraşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu İletişim

Maraşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuzun yapımına 1995 yılında başlanmıştır. Ve 1998 yılının son aylarında tamamlanmıştır. Bu yıldan okulun açılışı olan 11.09.2000 yılına kadar olan sürede demirbaş eşyaları tamamlanmıştır.

Öğrenci alımına 15.08.2000 tarihinde başlanmış olup; çok kısa bir süre içerisinde, üç tane 1. sınıf, iki tane 2. sınıf, üç tane 3. sınıf, üç tane 4. sınıf, iki tane 5. sınıf, üç tane 6. sınıf, dört tane 7. sınıf ve 2 tane anasınıfı 2 olmak üzere toplam 22 şubesi olan bir okul haline gelmiştir. 2000-2001 yılı için okulumuzun 8. sınıflarına kaydı yapılmamıştır.

2001-2002 öğrenim yılından itibaren Afyon halkının okulumuza olan ilgileri sürekli artmış olup içinde bulunduğumuz 2006-2007 öğretim yılında okulumuz alabileceği en yüksek öğrenci sayısına ulaşmıştır. Başlangıçta 22 olan şubemiz dördü anasınıfı olmak üzere 29 ‘a ulaşmıştır.
    İkinci öğretim yılından itibaren 8. sınıflardan mezun vermeye başlayan okulumuzdan 2005-2006 yılı sonu itibari ile 326 öğrenci mezun olmuştur. Okulumuzun OKS’ de başarısı yıllara göre değişmekle birlikte %72.1’dir. Daha başarılı olmak için ekip ruhu ile çalışmalarımız devam etmektedir.

Maraşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Merkez
    Okulun Telefonu: 272 217 21 18
    Okulun Faksı: 272 217 16 12
    Okulun Adresi: Ali İhsanpaşa Mah. 182 Sok. No:2
    Okulun Web Adresi:
    http://www.mfc.k12.tr/
    Okulun E-Posta Adresi:
    Okulun Ulaşım Bilgileri:
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok
    Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok