Marangoz Nedir - Marangozun Görevi - Marangoz Ne İş Yapar?

'Meslekler Rehberi' forumunda SeLeN tarafından 5 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Marangoz Nedir - Marangozun Görevi - Marangoz Ne İş Yapar? konusu Marangoz Nedir - Marangozun Görevi - Marangoz Ne İş Yapar?

Marangozluk, ağaç işleme zanaatıdır. Ağacın doğal hâliyle ya da makinalarca işlenmiş haliyle alınıp, kesme, biçme, zımparalama gibi işlemlerden geçirilerek nesnelerin ortaya çıkartılması işidir. Bu işi yapanlara marangoz denir.
    Ahşap malzemeleri, isteğe göre işleyerek ve şekillendirerek, binalarda gerekli yerlere yerleştiren veya ahşap eşya yapan kişilere de 'dülger denir.

2. marangozlukta sadece tahta mı kesilip şekil verilir?

3. Marangozluk, ağaç işleme zanaatıdır. Ağacın doğal hâliyle ya da makinalarca işlenmiş haliyle alınıp, kesme, biçme, zımparalama gibi işlemlerden geçirilerek nesnelerin ortaya çıkartılması işidir. Bu işi yapanlara marangoz denir.
    Ahşap malzemeleri, isteğe göre işleyerek ve şekillendirerek, binalarda gerekli yerlere yerleştiren veya ahşap eşya yapan kişilere de 'dülger denir.

4. ya marangozlar neler yapar dedim görevi demedimm :p

5. süper teşekkürler süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

6. Marangozun gorevleri ağaç işleme sanatıdır. Marangozun masa sandalye gibi tahtadan yapılan eşyaları yapar satar

7. teşekkürler yorumunuzu ödevime yazdım

8. Dersime yazım oldu süperrrrrrrrrrrr

9. Çok kısa olmuş canımın içi

10. evet kış gelir kartopu oynarız

11. bunu bulan garşıma çıksın anlından öpeyi bu konuyu bulmasam daya yediydim yemmin ossun be süper be süper

12. Ağaci alpi tahta yapiler gardaş yani geç ber şey yoktur garadaş

13. Çok iyi oldu gerçekten ÖĞRETMEN çok beğendi:))

14. cok tesekkür süper olmus ödevime yazdım da bende

15. çok kısa ama yeterli

16. marongozun görevi nedir

17. marangoz ağaç işleme zanaatıdır yanı tahta ahşap gibi maddelere cisim sekli verilir bu cisimler şunlardır tahta bir masa,tahta bir sandalye vb.

18. marangoz önce odunculardan odun alıp evine getirip makinesinde uzun bir iş yapar artan odunlarla ısınır bu odunlarla bazen kalem gibi küçük şeyler yapar marangozların iyi bir şeyi her zaman bir kitabı olur ve anılarını yazar.

19. İlkokul 4. sınıf ödevime yardımcı oldunuz teşekkürler

Bu Sayfayı Paylaş