Sevginin insanlar için önemi nedir?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Mustafa Sertcan tarafından 24 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Sevginin insanlar için önemi nedir? konusu sevginin insanlar için önemi

Saygı ve sevgi insanlar arasında iyi bir bağ oluşmasını sağlar. Bu bağ sayesinde insanlar birbirleriyle iyi geçinirler.
    Saygıyı ve sevgiyi insanlar çocuk yaşta öğrenir. Büyüdükçe de geliştirir bu yüzden çocukların eğitimi ailede başlar. Ailede bir çocuğa insanlara karşı saygı duyması öğretildiyse bu çocuk hayatı boyunca insanlara saygılı davranır. Fakat ailede çocuğa iyi bir eğitim verilmediyse bu çocuk hiçbir zaman insanlara saygılı davranmaz. Bu yüzden hem ailesinde hem de toplumda karışıklıklara sebep olur.
    Aile içinde saygılı davranan bir çocuk toplumda da saygılı davranır. Toplumda saygı insanlar arasında barışı sağlar. İnsanlar birbirlerine saygı duyarsa birbirlerinin hakkında gözetir. Bu da insanların birbirleriyle uyum içinde yaşamasını sağlar. O toplum gelişir ve ilerler. Diğer toplumlarda daha üstün bir durum kazanır.
    Toplumda saygı tek başına yeterli değildir. Saygının yanında insanlar birbirine sevgide duymalıdır. İnsanlar birbirlerini severse her zaman diğerlerine yardım etmek ister. Bu sayede birinin bir sıkıntısı olduğu zaman bütün toplum o kişiye yardım eder. O kişinin acısını paylaşır ve sıkıntısını azaltır.
    Saygı ve sevgi farklı unsurlardır ama biri olmadan diğeri işe yaramaz. Saygı ve sevginin bir arada bulunduğu toplumlar uzun ömürlü olur ve hiçbir zaman kargaşa içine düşmez. O toplumda saygı ve sevgi ne zaman kayboldu ise o zaman o toplum çöker.
    Bu yüzden bizde birbirimize saygılı davranmalıyız. Her zaman başkalarının sevincini ve acısını paylaşmalıyız. İnsanları sevmeli onları birbirinden ayırma malıyız.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Nisan 2015
  2. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

SAYGI VE SEVGİNİN TOPLUM İÇİN ÖNEMİ

Saygı ve sevgi insanlar arasında iyi bir bağ oluşmasını sağlar. Bu bağ sayesinde insanlar birbirleriyle iyi geçinirler.
    Saygıyı ve sevgiyi insanlar çocuk yaşta öğrenir. Büyüdükçe de geliştirir bu yüzden çocukların eğitimi ailede başlar. Ailede bir çocuğa insanlara karşı saygı duyması öğretildiyse bu çocuk hayatı boyunca insanlara saygılı davranır. Fakat ailede çocuğa iyi bir eğitim verilmediyse bu çocuk hiçbir zaman insanlara saygılı davranmaz. Bu yüzden hem ailesinde hem de toplumda karışıklıklara sebep olur.
    Aile içinde saygılı davranan bir çocuk toplumda da saygılı davranır. Toplumda saygı insanlar arasında barışı sağlar. İnsanlar birbirlerine saygı duyarsa birbirlerinin hakkında gözetir. Bu da insanların birbirleriyle uyum içinde yaşamasını sağlar. O toplum gelişir ve ilerler. Diğer toplumlarda daha üstün bir durum kazanır.
    Toplumda saygı tek başına yeterli değildir. Saygının yanında insanlar birbirine sevgide duymalıdır. İnsanlar birbirlerini severse her zaman diğerlerine yardım etmek ister. Bu sayede birinin bir sıkıntısı olduğu zaman bütün toplum o kişiye yardım eder. O kişinin acısını paylaşır ve sıkıntısını azaltır.
    Saygı ve sevgi farklı unsurlardır ama biri olmadan diğeri işe yaramaz. Saygı ve sevginin bir arada bulunduğu toplumlar uzun ömürlü olur ve hiçbir zaman kargaşa içine düşmez. O toplumda saygı ve sevgi ne zaman kayboldu ise o zaman o toplum çöker.
    Bu yüzden bizde birbirimize saygılı davranmalıyız. Her zaman başkalarının sevincini ve acısını paylaşmalıyız. İnsanları sevmeli onları birbirinden ayırma malıyız.

3. sevgi insanın zamanını ayırdığı şeylerdir

4. insanın zamanının azını sevgiye vermesi gereklidir
    bunu yapmazsak üzgün oluruz

5. seni seviyorum aşkım

6. sevgi olmassa herkes kötü yaşar.Ama sevgi olursa toplum huzur içinde yaşar.

7. sevgi tek taraflı değildir

8. sevgi her insana lazım

9. seni seviyorum bebeğim sevgilim aşkım

10. süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

11. Her İnsan Sevilmek ister. Sevgi insana mutluluk verir ve huzur içinde yaşamasını sağlar. İnsan sevilmediği yerde yaşamak istemez ve orada dünyanın tüm imkanları verilsede mutlu, huzurlu olamaz.
    SAYGI VE SEVGİNİN TOPLUM İÇİN ÖNEMİ
    Saygı ve sevgi insanlar arasında iyi bir bağ oluşmasını sağlar Bu bağ sayesinde insanlar birbirleriyle iyi geçinirler
    Saygıyı ve sevgiyi insanlar çocuk yaşta öğrenir Büyüdükçe de geliştirir bu yüzden çocukların eğitimi ailede başlar Ailede bir çocuğa insanlara karşı saygı duyması öğretildiyse bu çocuk hayatı boyunca insanlara saygılı davranır Fakat ailede çocuğa iyi bir eğitim verilmediyse bu çocuk hiçbir zaman insanlara saygılı davranmaz Bu yüzden hem ailesinde hem de toplumda karışıklıklara sebep olur
    Aile içinde saygılı davranan bir çocuk toplumda da saygılı davranır Toplumda saygı insanlar arasında barışı sağlar İnsanlar birbirlerine saygı duyarsa birbirlerinin hakkında gözetir Bu da insanların birbirleriyle uyum içinde yaşamasını sağlar O toplum gelişir ve ilerler Diğer toplumlarda daha üstün bir durum kazanır

Toplumda saygı tek başına yeterli değildir Saygının yanında insanlar birbirine sevgide duymalıdır İnsanlar birbirlerini severse her zaman diğerlerine yardım etmek ister Bu sayede birinin bir sıkıntısı olduğu zaman bütün toplum o kişiye yardım eder O kişinin acısını paylaşır ve sıkıntısını azaltır
    Saygı ve sevgi farklı unsurlardır ama biri olmadan diğeri işe yaramaz Saygı ve sevginin bir arada bulunduğu toplumlar uzun ömürlü olur ve hiçbir zaman kargaşa içine düşmez O toplumda saygı ve sevgi ne zaman kayboldu ise o zaman o toplum çöker
    Bu yüzden bizde birbirimize saygılı davranmalıyız Her zaman başkalarının sevincini ve acısını paylaşmalıyız İnsanları sevmeli onları birbirinden ayırmamalıyız

12. sevgi 2 kişi arasındaki bağdır eğer sevgi olmazsa kimse arkadaş , gurup vb . toplu şeyler olmazlardı sevgi önemli bir duygudur

13. Sevginin insanlar için önemi vardır . Çünkü eğer insanda sevgi yok ise o insan da mutluluk da olmaz . Bu yüzden insan da sevgi olmalıdır . Yani kisacasi insanda her zaman sevgi olmasi lazım.

14. ödevime yardımcı oldu teşekkürler...........

15. sevgi gerçekten insanlar için çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk ve çok gerekli

16. çok uzun ama kısa olsa daha iyi olurrrrrrr

Bu Sayfayı Paylaş